چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم ؟

۱-زبان انگليسي پرمخاطب‌ ترين زبان استفاده‌ شده‌ي دنيا ست. در کل زمين حدود۴۰۰ميليون نفر انگليسي‌ زبان وجود دارد و ۵۰۰ ميليون نفر نيز انگليسي را به عنوان زبان دوم استفاده مي‌کنند. پس در کل حدود يک ميليارد نفر در دنيا زبان هم را متوجه مي‌شوند. آيا دوست نداريد شما هم به‌‌آنها بپيونديد؟

۲-حدود۸۰% اطلاعات کامپيوتر‌ها به  انگليسي پردازش مي‌شوند. يادگيري فنون کامپيوتر براي افرادي که به انگليسي تسلط دارند فوق‌العاده راحته.

۳-زبان انگليسيزبان رسمي اخبار و اطلاعات مبادله‌ شده‌ي جهان است. حدود نيمي از روزنامه‌هاي منتشر‌شده‌ي جهان به انگليسي است. تنها در کشور هند سه هزار مجله‌‌ي انگليسي‌ زبان منتشر شده است. اگر دوست داريد هميشه با آخرين اطلاعات و اخبار به‌روز باشيد انگليسي خيلي به دردتان خواهد خورد.

۴-زباني که بيشتر مردم دنيا در حال يادگيري هستند انگليسي مي‌باشد. در حال حاضر حدود يک ميليارد نفر در حال يادگيري اين زبان اند. در کشور چين ۲۵۰ هزار نفر از طريق تلويزيون انگليسي ياد مي‌گيرند!

۵-هفتادو پنج درصد تله‌تکس‌هاي دنيا به انگليسي فرستاده  مي‌شود.

۶-بيش از ۸۰%  ازصفحه‌هاي اصلي سايت‌ها به انگليسي‌ هستند. يعني با دانستن انگليسي شما حداقل با موضوع ۸۰ درصد از سايت‌ها آشنا مي‌شويد.

۷-حدود۷۰%ايميل ‌هاي دنيا به انگليسي فرستاده مي‌شوند! آيا شما هم به  استفاده از اينترنت علاقه داريد؟ اگر اين‍‌طور هست يادگيري انگليسي براي شما ضروري است.

۸-پنج شبکه‌ ازبزرگترين شبکه‌هاي  اطلاع‌ رساني (CBS,NBC,ABC,BBC,CBC)به انگليسي برنامه پخش مي‌کنند.

۹-بيش از ۶۰۰ هزار لغت در انگليسي وجود دارد ولي تخمين زده شده که با يادگيري فقط ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ لغت هم، شما مي‌توانيد کارتان را در بيشتر موارد جلو ببريد.

۱۰-مسافرت آسانتر خواهد شد, شما مي‌توانيد در حين سفر به ۴۵ کشور انگليسي زبان لذت بيشتري ببريد و نيازي به راهنما يا مترجم نداشته باشيد. و در کشورهای غیر انگلیسی زبان نیز امکان ارتباط گیری سهل تر خواهد بود.

۱۱-يادگيري زبان انگليسي مي‌تواند يک مزيت براي پيدا کردن کار يا مهاجرت حتي به کشور‌هاي غير انگليسي‌ زبان براي شما حساب شود.

۱۲- مي‌دانيد که مترجم‌ هاي آنلاين مثل مترجم گوگل  محدوديت‌ هاي خاص خود را دارند و وقتي يک متن را مي‌دهيد تا ترجمه کنند هیچگاه صحیح ترجمه نمي‌شود. با يادگيري انگليسي خود را از زحمت  اين مترجم ‌ها ی بی اعتبار، خلاص کنيد.

۱۳-با يادگيري هر زباني ديد شما نسبت به زندگي باز تر خواهد شد و شخصيتتان پخته ‌تر شده و حتي ذهنتان نيزتقويت مي‌شود. یاد گیری هر زبان خارجی ، دری است که به یک دنیای جدید باز می شود وجهان شما را وسیع تر می کند.

دارالترجمه رسمی هرمس ۲۲۱۱۸۰۰۰ – ۲۲۱۱۷۰۰۰

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *